lendame.ee

lendame.ee

Estonian Air ettevõtte ajalugu

Estonian Airi ettevõtte ajalugu kajastab olulist rolli, mida lennundus mängis Eesti riigi taasiseseisvumisel ning selle järgnevaid väljakutseid ja saavutusi. Alustades väikesest riigi lipulaevast kuni tänapäeva regionaalse lennuettevõtteni, on Estonian Airil olnud rikkalik ja mitmekesine ajalugu, mis on kujundanud Eesti lennundustööstuse arengut. Selles artiklis uurime Estonian Airi teekonda kuni tänaseni, avades ettevõtte olulisi verstaposte ja väljakutseid. Kuna tegemist on olnud Eesti ainukese lennundusega tegeleva ettevõttega, siis on sellel märgiline tähendus Eesti jaoks.

Kasiinomäng Aviator on inspireeritud lennundusest

Kasiinomäng Aviator pakub mängijatele unikaalset lennundusteemalist kogemust, kus lennundusmaailma dünaamiline õhkkond kombineerub hasartmängude põnevusega. Mängija kontrollib lennukit, kogub punkte ja saab võimaluse kogeda lendamise adrenaliini. Kõik tööstuse uusimad kasiinomängud proovivad luua mängijale maksimaalselt realistliku kogemuse. Mäng on inspireeritud lennundusest, pakkudes autentset atmosfääri ja põnevust, mis meelitab ligi nii lennundushuvilisi kui ka hasartmängude fänne. Aviatori mängutoimingud, nagu tõusud ja lennuki ära lendamine, viivad mängijad lennundusmaailma, pakkudes ainulaadset elamust, mis ühendab lennunduse ja hasartmängud lummavaks kogemuseks.

Laienemine ja Kasv (2006-2012)

Estonian Airi laienemine ja kasv perioodil 2006-2012 mängis olulist rolli ettevõtte arengus. Selle aja jooksul suurendas ettevõte oma lendude arvu ja sihtkohtade hulka, pakkudes reisijatele laiemat valikut. Uute lennukite ostmise ja olemasoleva lennukipargi uuendamise kaudu suurendas Estonian Air oma teenuste kvaliteeti ja efektiivsust. Selliselt pakuti klientidele oluliselt paremat kogemust ning kindlust. Ettevõte lootis sellega tekitada endale suurema jälgijaskonna ning läbi selle tõsta teenuse kvaliteeti. Samuti panustati sihtkohtadevaheliste ühenduste tugevdamisse, aidates kaasa Eesti lennuühenduse laiendamisele ja turismi arengule. Sel perioodil toimus ka ettevõtte rahvusvaheline laienemine, mis tõi kaasa uusi ärivõimalusi ja koostööpartnereid, aidates Estonian Airil kujuneda oluliseks mängijaks Euroopa lennuettevõtete seas.

Raskused ja Lõpetamine (2013)

Aastal 2013 seisid Estonian Air silmitsi mitmete raskustega, mis viisid ettevõtte lõpetamiseni. Ettevõttele tekitasid suuri väljakutseid majandusraskused, kütusehindade tõus ning konkurentsieeliste puudumine. Lisaks oli Euroopa Komisjon korduvalt uurinud riigiabi andmist Estonian Airile ning 2013. aastal jõudis järeldusele, et riigiabi andmine oli ebaseaduslik. Seejärel nõudis Euroopa Komisjon ettevõttele antud riigiabi tagasimaksmist, mis lõppkokkuvõttes viis Estonian Airi tegevuse lõpetamiseni samal aastal. See oli murranguline periood ettevõtte ajaloos, mis jättis olulise jälje Eesti lennundustööstusele. Algselt arvati, et sellest taastuda on peaaegu võimatu. Küll suudeti ennast koguda ning luua sarnane ettevõte juba peatselt.

Taasloomine kui Nordica (2015)

Pärast Estonian Airi lõpetamist 2015. aastal alustas Eesti riik uue lennuettevõtte loomist, mis kandis nime Nordica. Nordica oli mõeldud täitma lünga Eesti lennuühenduses ning jätkama Estonian Airi poolt pakutud teenuste osutamist. Uue ettevõtte loomine tähendas ka uute lennukite soetamist ning uute sihtkohtade lisamist. Nordica pakkus mitmeid rahvusvahelisi lende Euroopas ning lõi ka strateegilisi koostöösidemeid teiste lennuettevõtetega. Selle aja jooksul suutis Nordica luua tugeva positsiooni Eesti lennuühenduse turul ja jätkata Eesti lennuindust traditsiooniliseks lipulaevaks.

Nordica Edulugu ja Arengud (2016-2022)

Nordica jätkas oma teekonda pärast taasloomist 2015. aastal edukalt, laiendades ja tugevdades oma tegevust perioodil 2016-2022. Ettevõte suurendas oma lendude arvu ja sihtkohtade hulka, pakkudes mitmekesisemat teenuste valikut reisijatele. Samuti uuendas Nordica oma lennukiparki, lisades uusi ja kaasaegseid lennukeid, mis võimaldasid ettevõttel pakkuda paremat teenindust ja suuremat mugavust. Strateegilised partnerlused teiste lennuettevõtetega aitasid Nordical laiendada oma rahvusvahelist kohalolekut ja turuosa. Kõigi nende arengute tulemusena suutis Nordica saavutada jätkusuutliku kasvu ja kujuneda oluliseks osaks Euroopa lennundusturul.
Hobi

RC lennukid – esmaklassiline hobi

RC Airplanes on peamine hobi. Enamiku harrastajate jaoks muudab selle nii atraktiivseks asjaolu, et peaaegu iga noor täiskasvanu saab RC-lennukiga hakkama. Üks RC-lennukite lendamise miinuseid on tuuletegur. Kui on liiga tuuline, on RC-lennukite lendamine ja maandumine väga keeruline.

Valikus on nii palju mudeleid, et see on nauditav nii algajale kui ka väga arenenud RC-lennuki harrastajale. Algajad alustavad tavaliselt aeglaselt liikuva lennukiga, mis töötab elektri-, gaasi- või tuulejõul. Ükskõik, kumma valite, ei usu, et sellel suurt vahet oleks. Olete sisenemas läbi aastate kestnud hobisse, mis on enamikule jõukohane.

Lennukite mudeleid on sadu suurusi ja kujundeid. Mõnel mudelil on üks fikseeritud tiib, teistel aga kaks või kolm tiiba. Mõned lennukid on suurte tiibade siruulatusega purilennukid, mis püüavad tuult kinni ja tõusevad kõrgele. Nad hõljuvad pingutuseta nähtamatutel õhuvooludel. On ka dessantlennukeid, mis on kodus nii vee peal kui ka maal.

On mõned elektrilised lennukid, mis on väga kiired. Kiiremad elektrimudelid kasutavad elektrimootorit, mis on harjadeta. Nendel mootoritel on väiksem takistus, seetõttu on need kiiremad. Vaatasin lennukimudelit, mis on peaaegu lennuvalmis komplektis. Sellel on harjadeta elektrimootor, mis sisaldub hüpervoolukanaliga ventilaatorisüsteemis. Kere on valmistatud kergest klaaskiust. See väike kaunitar saavutab kiiruse 100+ miili tunnis.

Mudellennuki tõukejõu tüüpe on erinevaid. Mõned tõukejõu tüübid tõmbavad lennukit läbi taeva, teised aga lükkavad lennukit. Ükskõik millise valite, naudite hetke, kui juhite oma RC-lennukit läbi taeva.

Lennukimudeli ostmisel on vaja kontrollerit. Kontrolleritel on palju erinevaid kaubamärke, nagu JR, DX, Futaba, Hitec, Spektrum ja Tactic. Hea mõte on lugeda lennujuhi käsiraamatut, viia lennuk ohutusse piirkonda ja seejärel sellega harjutada, kuni saate aru, kuidas lennuk töötab. Harjutades suudate paremini manööverdada.

Olen andnud teile mõned põhiteadmised RC-lennuki kohta. See on fantastiline hobi. Saate ehitada oma lennuki komplektist, kuigi lennuki ülestõusmine ja lendamine võtab kauem aega. Võite osta ka lennuvalmis komplekti, mis vajab väga vähe kokkupanekut. Teie otsustada, millist tüüpi raadio teel juhitavat lennukit valida. See on põnev hobi, mida saate nautida üksi või koos sõprade ja perega.

LEAVE A RESPONSE

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga