lendame.ee

lendame.ee

Lennukid

Lennukimudel leidis kadunud mehe

Tänapäeval on palju põhjuseid, miks inimesed, nii mehed kui naised, kaovad. Ja sama palju põhjuseid, miks need tuleks leida, ja kiiresti. Hiljuti oli jahmatav näide sellest, kuidas mudellennukid koos kaasaegsete digikaameratega toovad ühiskonnale kasu, muutes kadunud asjade (olgu need inimesed või mis tahes muu) leidmise lihtsamaks, odavamaks ja kiiremaks, pakkudes meie ühiskonnale uut vaadet. .

Eelmise aasta oktoobris leidis digikaameraga varustatud mudellennuki Lääne-Texase linna Monahansi lähedalt 4 kuud pärast kadumist kadunud mehe. Selle aja jooksul olid jalgsi ja ratsa otsivad seltskonnad kuluka ja aeganõudva otsinguga kõrbes läbi käinud. Vaid kolme lennuga ühe päeva jooksul tegi mudellennuk 200 digipilti ja otsingumeeskond leidis kiiresti David Lee Pettieti surnukeha. Mehe valged trenažöörid paistsid ühel fotol väikese täpikesena silma ja tõmbasid otsijad mehe kiiresti üles leidma, kuigi teda ümbritses paks puhastushari.

Aerofotograafia pole midagi uut. Uus on aga võimalus teha seda kiiresti ja odavalt mudellennukitega ning ilma kopterite või fikseeritud tiibadega lennukite tohutute kulutusteta.

Kasutatud teenust pakkus mees, kes oli lihtsalt võtnud oma senise hobi raadio teel juhitavate (RC) mudellennukite poole, lisanud oma vaba aja arsenali digikaamera, lihtsalt järjekordse moodsa tehnoloogia ja ühendanud need kaks kasulikku tööriista, mis on kiiresti muutumas äritegevuseks.

RC-mudellennukite hobi nautimiseks on palju võimalusi. Kuid aerofotograafia võib olla eriti rahuldust pakkuv, kuna peaaegu igal RC lennukimudelistil on juba vajalik varustus. Minge odavat ja rõõmsat teed, et uurida, milline näeb välja teie sünnipäevapidu lennukimudelist kõrgelt vaadatuna – või anda kasulikku teavet kohaliku protestirühma arenguplaanide kohta, kinnitades lihtsalt odava ühekordse 35 mm kaamera oma mudeli põhja. lennuk, on üks võimalus. Või integreerida oma lennukimudelisse spetsiaalselt selle töö jaoks loodud digitaalne videosüsteem, et pakkuda professionaalset teenust. Mõlemal juhul võivad tulemused olla üsna tähelepanuväärsed, isegi hämmastavad. Kui otsustate, kust alustada, peate meeles pidama mõnda asja.

Kui otsustate minna odavat teed lihtsalt lõbu pärast, kinnitades mudeli lennuki tiiva või kere külge mingisuguse kaamera, on paar lõksu, mida soovite võimaluse korral vältida. Enamikul ühekordselt kasutatavatel kaameratel ei ole filmi automaatset edasiliikumist. See tähendab, et iga võtte jaoks tuleb lennukimudel maanduda ja kaamerat käsitsi edasi lükata. Kuigi see meetod nõuab rohkem tööd kui teised, on see kaugelt kõige odavam. Automaatselt edenevale 35 mm kaamerale üleminek võimaldab teil pildistada ilma RC-mudellennukit iga foto vahel maandumata.

Digikaameratel on ka piirangud. Kui te ei ole väga kogenud RC-mudeliga lennukipiloot, ei pruugi kalli digikaamera kasutamine olla parim idee, kui te pole kindel, kas te suudate ohutult ja usaldusväärselt maanduda.

Kui otsustate kasutada odavat digikaamerat, siis paljudel neist on automaatsed väljalülitustaimerid, mis lülitavad kaamera välja 30-60 sekundiga. See tähendab, et peate selle 30–60-sekundilise akna jooksul pildistama, vastasel juhul lülitub kaamera välja ja peate lennukimudeli maanduma ja kaamera uuesti sisse lülitama.

Nende kaamerate kasutamine eeldab, et peate oma lennukimudelil improviseerima mingisuguse servokinnituse, et kaugkäsklusele reageerides päästikunupp aktiveerida. Kahepoolne kleeplint ja tõmblukud töötavad servo jaoks väga hästi ning kaamera kere külge kinnitamiseks piisab kummiribadest. Servo aktiveerimiseks peab teil olema ka RC-raadio, millel on lisakanal, näiteks teliku lüliti. Teie lennukimudeli elektritoide on samuti kasulik, kuna see annab võimaluse vibratsiooni vähendamiseks võtte tegemise ajal mootor välja lülitada.

Kallim marsruut on kasutada spetsiaalselt RC-mudellennuki lendamise hobiks loodud süsteemi. Teie vajadustele vastavaid juhtmevabasid pakette võib leida. Enamik saadaolevaid pakette on varustatud mõne standardse osaga; kaamera, juhtmevaba saatja ja vastuvõtja. See meetod eeldab, et teil on võimalus salvestada videot “väljal”. Selleks sobib väga hästi videosisenditega sülearvuti. Teine võimalus on vaadata videot otseülekande ajal, kui kasutate virtuaalreaalsuse kaitseprille. See aitab kindlasti, kui soovite oma võtete osas olla valiv – kuigi digitehnoloogia puhul pole sellel suurt tähtsust. Kuid see viib teid sammukese lähemale igale modelleerijale, kes unistab oma mudellennukiga üleval olla!

LEAVE A RESPONSE

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga